• Płatności

Filtry mechaniczne do wody

Problem niskiej jakości wody, zarówno w miejskich sieciach wodociągowych, jak i naturalnych zbiornikach jest coraz bardziej powszechny. Z tego powodu wiele gospodarstw domowych i firm korzysta z filtracji wody. Do wstępnego oczyszczania, przygotowującego do bardziej zaawansowanych procesów, stosuje się róznego rodzaju filtry mechaniczne.

Filtruj

Jest 105 produktów.

Pokazano 1-20 z 105 pozycji
Aktywne filtry

Do czego służy filtr mechaniczny?

Filtr mechaniczny do wody jest urządzeniem, które służy do usuwania zanieczyszczeń fizycznych z wody, takich jak piasek, muł, rdza, wlókna czy osady organiczne. Działa on na zasadzie przepuszczania wody przez materiał filtracyjny, który zatrzymuje niepożądane cząstki stałe, pozwalając przepłynąć czystej wodzie. Mechaniczny wkład filtracyjny nie wpływa na ciśnienie wody, nawet jeśli się zabrudzi. Filtracja mechaniczna jest niezwykle ważnym elementem uzdatniania wody, zapewniając czystość i klarowność cieczy do spożycia i użytku domowego.

Filtry mechaniczne do wody - popularne rodzaje

Filtry mechaniczne siatkowe

Filtry mechaniczne siatkowe są jednym z najbardziej popularnych modeli do filtracji mechanicznej. Działają one na zasadzie przepuszczania wody przez siatkę, która zatrzymuje większe zanieczyszczenia stałe. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze rodzaje siatkowych filtrów mechanicznych.

Filtry mechaniczne ze stalową opłukiwaną siatką

Filtry tego typu wyposażone są w stalowa siatkę, która można regularnie czyścić poprzez płukanie. Jej zaletą jest skuteczne zatrzymywanie większych cząstek zanieczyszczeń, takich jak piasek czy kamienie, co pozwala zachować czystość wody pitnej.

Filtry mechaniczne z wymiennymi wkładami wielokrotnego użytku

Ten typ filtrów mechanicznych wyposażony jest w wymienne wkłady do filtrowania, które można wielokrotnie stosować po oczyszczeniu. Dzięki temu są one ekonomicznym i przyjaznym dla środowiska rozwiązaniem. Wkłady te mogą być wykonane z róznych materialów, takich jak wlókno szklane, polipropylen czy ceramika, w zależności od potrzeb i rodzaju zanieczyszczeń.

Narurowe korpusy filtracyjne wody/przepływowe filtry narurowe

Filtr wody narurowy składa się z cylindrycznego korpusu z wewnętrzną siatka lub innym materiałem do filtrowania wody. W przypadku tego modelu ciecz przepływa przez wnętrze filtra, a zanieczyszczenia zostają zatrzymane przez wspomniany materiał filtracyjny. Filtry narurowe są skutecznym rozwiązaniem do usuwania zarówno większych, jak i drobniejszych cząstek zanieczyszczeń.

Filtracja mechaniczna wody w sklepie MojaWoda.com

Mechaniczne filtry wody stanowią niezwykle istotny elementem systemów do filtracji instalacji wodnej, zapewniając czystość i klarowność cieczy do użytku domowego i nie tylko. Istnieje wiele róznych typów filtrów mechanicznych, z których każdy ma swoje zalety i konkretne zastosowania. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych potrzeb, rodzaju zanieczyszczeń oraz wymagań dotyczących wydajności i ekonomiczności. Sprawdź mechaniczne filtry wody z naszej oferty!

Śledź nas na Facebooku