- Menu
-
Filtry do wody
-
Wkłady do filtrów
-
Odwrócona osmoza
-
Zmiękczacze i odżelaziacze wody
-
Akcesoria, części i inne
-
Saturatory
-
Bestsellery
-
Hurt
-
Saturatory
-
Blog
-
O nas
-
Kontakt
Słabe ciśnienie wody w kranie – jak sobie z nim poradzić?
Słabe ciśnienie w kranie to problem dość powszechny i niezwykle frustrujący. Sprawdźmy zatem, co może go powodować i jak sobie z nim poradzić!
Ciśnienie w domowej instalacji wodociągowej
Zawory w domowej instalacji wodociągowej najczęściej ustawiane są na 4 bary – taka wartość powinna w zupełności wystarczyć. Jeśli chodzi natomiast o ogólnie przyjęte normy, to mówią one, że ciśnienie powinno oscylować między 5 a 6 barami.
Co zatem zrobić w przypadku, jeśli nie łapiemy się w powyższe widełki? Gdy ciśnienie w kranie jest zbyt wysokie, to problem jest dość prosty do rozwiązania. Wystarczy zakupić reduktor ciśnienia wody. Niskie ciśnienie w kranie jest już znacznie bardziej skomplikowanym zagadnieniem, gdyż trzeba zacząć od znalezienia konkretnej przyczyny. Co nią może być?
Przyczyny niskiego ciśnienia wody w kranie
Czynników słabego ciśnienia może być wiele. Aby łatwiej zlokalizować problem, stworzyliśmy krótką listę z najczęstszymi powodami takiej sytuacji, którymi są:
- zatkane krany, baterie prysznicowe czy perlatory zakładane na wylewkę;
- przeciekająca instalacja wodociągowa – bardzo często zdarza się, że woda wycieka w okolicach licznika;
- nieprawidłowa regulacja zaworów – brak całkowitego odkręcenia może powodować skoki ciśnienia;
- eksploatacja elementów instalacji takich jak np. zardzewiałe złączki;
- zapchanie się wkładu w filtrze mechanicznym/narurowym;
- awaria regulatora ciśnienia;
- niedrożność rur spowodowana osadem – dość częsty powód słabego ciśnienia wody, który wynika m.in. z twardej wody oraz nadmiernej ilości żelaza czy manganu.
Ponadto może zdarzyć się, że słabe ciśnienie wody nie wynika bezpośrednio z problemów w naszej instalacji tylko sieci wodociągowej. W takiej sytuacji za naprawę odpowiada dostawca wody.
Sprawdzone rozwiązania na niskie ciśnienie spowodowane osadem
Aby raz na zawsze pozbyć się problemu ze słabym ciśnieniem wody, warto zainwestować w profesjonalny sprzęt. Taki znajdziesz oczywiście w sklepie MojaWoda.com! W przypadku, gdy głównym winowajcą okazał się osad, należy poważnie zastanowić się nad zakupem profesjonalnego zmiękczacza wody czy stacji multifunkcyjnej.
Pamiętaj, że korzystanie z wydajnego sprzętu filtrującego i regularna konserwacja jest gwarancją prawidłowo funkcjonującej instalacji wodnej w Twoim domu!