• Płatności

C100E Purolite złoże zmiękczające

24,00 zł
Brutto Dostawa w ciągu 1-2 dni roboczych
Ilość
Dostępny

Zapytaj o produkt

Zapytaj o produkt

C100E Purolite złoże zmiękczające

C100E Purolite złoże zmiękczające

Prosimy wypełnić poniższe pola formularza, biuro obsługi klienta skontaktuje się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anuluj lub 

Opis

Purolite C 100E jest polistyrenową, silnie kwaśną żywicą kationitową o strukturze żelowej, dostarczaną w formie sodowej. Żywica wymienia jony wapnia i magnezu na jony sodu przez co woda staje się miękka, stosowana jest m.in. w zmiękczaczach do wody na cały dom.

Purolite C-100E jest nierozpuszczalna w rozcieńczonych lub średnio stężonych kwasach, zasadach i we wszystkich typowych rozpuszczalnikach, jednak wystawienie ich na działanie znaczących ilości wolnego chloru, jonów podchlorynowych lub innych silnych czynników utleniających powoduje stopniową degradację struktury poprzez naruszenie usieciowania. Konsekwencją jest zmniejszenie pojemności wymiennej żywicy i pogorszenie jej własności fizycznych.

Jak wszystkie konwencjonalne usieciowane żywice typu polistyrenowego, jest termicznie bardziej stabilny w postaciach sodowej, wapniowej i magnezowej, aniżeli w postaci wodorowej i jest wówczas odporny na temperaturę do 150°C. W postaci wodorowej żywica powoli ulega autohydrolizie z utratą pojemności w temperaturach powyżej 120°C. Może być użyta w wyższych temperaturach, ale należy wziąć pod uwagę skróconą żywotność eksploatacyjną. Żywica może pracować w procesie demineralizacji, a także i zmiękczania.

Kationit ten można stosować w typowych filtrach 10 cali pod postacią wkładu z puszki do wymiennych zasypów lub można też skorzystać z rozbieralnego filtra wielorazowego użytku jakim jest np. filtr liniowy do osmozy. Żywica ta może mieć zastosowanie w domowych i przemysłowych urządzeniach do zmiękczania wody. Ze względu na stosowany w produkcji dodatkowy proces oczyszczania może być używana w instalacjach zmiękczania wody pitnej lub mającej kontakt z żywnością. Gdy złoże ulega wyczerpaniu i jony powodujące twardość przedostają się do wycieku, pojemność odnawia się poprzez regenerację kwasem solnym lub roztworem soli kamiennej. Purolite C-100E spełnia wymagania U.S.Food and Drugs Code of Federal Regulations oraz wymagania krajów członkowskich UE.

Cena dotyczy opakowania 1 litr.

Parametry techniczne
Opinie
Oceń 

polecam

super zywica kupuje juz kolejny raz bardzo fajna

Oceń 

Dobra jakość

Towar bardzo dobrej jakości, działa dokładnie tak jak opisał producent

Napisz swoją opinię

C100E Purolite złoże zmiękczające

C100E Purolite złoże zmiękczające

Napisz swoją opinię
Produkty tej samej kategorii

Śledź nas na Facebooku