Reduktory ciśnienia wody

Czym jest reduktor ciśnienia wody?

  (0)

Reduktory ciśnienia to urządzenia bardzo często wykorzystywane w instalacjach wody użytkowej. Dzięki nie możliwe jest obniżenie ciśnienia wody wodociągowej do bezpiecznej wartości, którą stanowią 3 bary.

Reduktory ciśnienia – najważniejsze informacje

Zacznijmy od wyglądu urządzenia. Zazwyczaj reduktor ciśnienia posiada dwa przyłącza do przykręcenia manometru, które znajdują się po obydwu stronach korpusu. Dzięki takiej budowie ogranicznik można zainstalować w różnych położeniach. Sercem reduktora jest natomiast śruba nastawna, dzięki której można ustawić ciśnienie wyjściowe – przekręcając ją przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, możliwie jest jego obniżenie. Aby dokładnie wyregulować ciśnienie, warto jednak zainstalować manometr pozwalający na dokładny odczyt jego wartości.

Ograniczniki ciśnienia i ich główne funkcje

Przejdźmy teraz do funkcji, które może pełnić reduktor ciśnienia. Pierwszą z nich, a zarazem najważniejszą, jest zapewnienie bezpieczeństwa. Aby je uzyskać, trzeba zadbać o wartość ciśnienia na wylocie, które nie może być ani za wysokie, ani za niskie. Reduktor jest gwarancją, że jest ono utrzymywane na stałym, konkretnym poziomie. Co więcej, ograniczniki zapewniają:

  •          mniejszy poziom hałasu dzięki wyeliminowaniu uderzeń hydraulicznych;
  •          zoptymalizowane koszty eksploatacyjne instalacji wodnej.

Wysokiej jakości reduktory ciśnienia w ofercie MojaWoda.com

Jeśli poszukujesz wysokiej klasy reduktorów ciśnienia, koniecznie odwiedź sklep MojaWoda.com. Naszą aktualną ofertę znajdziesz tutaj.

Wśród dostępnych modeli znajdują się m.in. wydajne ograniczniki ciśnienia takich marek jak Aquafilter czy Honeywell. Oto one:

  •          Honeywell D04FM-3 przeznaczony do ochrony instalacji przed zbyt wysokim ciśnieniem wejściowym;
  •          Aquafilter ADV-REG rekomendowany do podzlewozmywakowych systemów uzdatniania wody.

Zadbaj o odpowiednie ciśnienie wody i zabezpiecz instalację, przedłużając jej żywotność i zwiększając wydajność pracy! Zrób to z reduktorami ciśnienia od MojaWoda.com!

Komentarze (0)
z 0

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

Śledź nas na Facebooku