Bakteriobójcza lampa UV do wody

Jak działają bakteriobójcze lampy UV?

Lampa bakteriobójcza UV – co to jest i jak działa?

Lampy bakteriobójcze UV wykorzystują promieniowanie ultrafioletowe w celu całkowitej dezynfekcji wody. Z tego powodu bardzo często montowane są w gospodarstwach domowych, hotelach, basenach czy punktach gastronomicznych. Dzięki nim możliwe jest pozbycie się z wody bakterii i wirusów bez użycia środków chemicznych oraz skuteczne zabezpieczenie jej przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów. Ponadto warto dodać, że dezynfekcja przy pomocy lampy UV nie zmienia smaku i zapachu cieczy.

Rodzaje lamp bakteriobójczych UV i ich wydajność

Na rynku dostępne są różne rodzaje lamp UV do dezynfekcji wody. Ich podział związany jest z ciśnieniem pary wewnątrz żarników (świetlówek), które wpływa na zakres emisji promienia ultrafioletowego.

Do pierwszej grupy należą niskociśnieniowe lampy UV, których promieniowanie niemal całkowicie emitowane jest w paśmie 254 nm i ma działanie bakteriobójcze. Z tego powodu sprzęt tego typu uznawany jest za najbardziej wydajny. Drugim typem lamp do dezynfekcji są produkty, w których zastosowano świetlówki (żarniki) średniociśnieniowe. W ich przypadku promieniowanie obejmuje cały zakres UV, co za tym idzie, jest mniej skuteczne. Co więcej, do osiągniecia pełnej wydajności żarnik niskociśnieniowy potrzebuje ok. 65 stopni Celsjusza, natomiast świetlówka średniociśnieniowa osiąga pełna efektywność dopiero w okolicach 900 stopni!

Pamiętaj, że w sklepie MojaWoda.com znajdziesz wysokiej jakości lampy bakteriobójcze uznanych marek (m.in. Philips). Wystarczy, że odwiedzisz nasz sklep! Masz jakieś pytania? Nie wahaj się nam ich zadać, korzystając z numerów kontaktowych lub maila!

Śledź nas na Facebooku