filtr wody do kuchni

Zakup filtra do kuchni. Dlaczego warto?

Filtr kuchenny staje się coraz częstszym elementem wyposażenia nowoczesnej kuchni. Wynika to z większej świadomości na temat spożywania zdrowej wody i zalet jakie niesie ze sobą posiadanie takiego urządzenia.

Filtry do kuchni – największe zalety

Filtr kuchenny jest sprzętem odpowiadającym za zapewnienie zdrowej i czystej wody, którą bez żadnych obaw można spożyć lub użyć do przygotowania potraw czy napojów. Omówmy zatem po krótce, dlaczego warto posiadać urządzenie filtrujące w swojej kuchni.

Stały dostęp do czystej wody

Po pierwsze, korzystając z filtra do kuchni, mamy stały dostęp do krystalicznie czystej wody. Nierzadko jest ona dużo lepsza jakościowo niż ta sprzedawana w sklepach, ponieważ wiele urządzeń posiada wbudowane jonizatory i mineralizatory, które dodatkowo ją wzbogacają. Plusem jest również fakt, że podczas stosowania filtra nie trzeba robić żadnych większych zapasów – wystarczy podejść do kuchennego kranu, chwycić za kurek i napełnić szklankę.

Ekologiczne rozwiązanie

Po drugie, rezygnując z wody sklepowej, jesteśmy bardziej eko. Dlaczego? To proste, nie generujemy śmieci w postaci plastikowych butelek.

Oszczędność i wygoda

Kolejnymi kwestiami związanymi z zaprzestaniem kupowania plastikowych butelek z wodą są: oszczędność i wygoda. Aktualnie wszystko drożeje, nawet woda. Dlatego właśnie filtr stanowi świetne rozwiązanie pod kątem ekonomii. Ponadto wygodniej odkręcić kran w kuchni i cieszyć się pyszną woda, niż nosić ciężkie zgrzewki wody ze sklepu.

Brak osadu kamiennego

Używając wydajnych filtrów wody do kuchni, problem kamienia znika. Dzięki zmniejszeniu twardości wody, osad wapienny nie pojawia się, co wiąże się z szeregiem plusów takich jak: zminimalizowanie ryzyka korozji, redukcja napięcia powierzchniowego wody (wpływa ono m.in. na wydajność działania środków piorących czy czyszczących), brak nieestetycznie wyglądających zacieków, lepszy smak przygotowywanych potraw i napojów.

Filtry wody do kuchni w sklepie Moja Woda

Jak widać, zakup filtra kuchennego jest decyzją, której z pewnością nie pożałujemy. Mnogość rozwiązań tego typu pozwala dobrać sprzęt do indywidualnych potrzeb – jeśli mamy mało miejsca, idealnym wyborem będzie niewielki filtr nakranowy, natomiast w przypadku większej kuchni, najlepszym zakupem okaże się filtr ze zbiornikiem na magazynowanie wody.

W naszym sklepie znajdziesz rozmaite rodzaje filtrów do zastosowań kuchennych. Wśród aktualnego asortymentu znajdziesz: filtry odwróconej osmozy, filtry wody pod zlewozmywak, filtry wody na kran, filtry wody do lodówki, filtry wody do zmywarek, filtry nablatowe oraz dzbanki filtrujące.

Ciesz się czystą i zdrową wodą , która płynie z twojego kuchennego kranu każdego dnia!

Śledź nas na Facebooku