Strukturyzacja wody – hit czy kit?

Strukturyzacja wody – hit czy kit?

Bez wody nie ma życia. My sami w ponad połowie składamy się właśnie z niej. Z tego też powodu warto zadbać, aby korzystać z jak najlepszej jakościowo wody. Właśnie w tym celu coraz częściej ludzie próbują przeprowadzić proces strukturyzacji. Warto jednak zastanowić się, czy takie domowe sposoby są równie skuteczne, co np. skorzystanie z wydajnego filtra osmotycznego. Zapraszamy zatem do lektury!

Co to jest woda strukturyzowana?

Według sporej rzeszy ekspertów idealna struktura wody wygląda jak heksagon. Zgodnie z tą teorią w krystalicznie czystej cieczy związki wodoru i tlenu układają się w sześciokąt, dzięki czemu są lepiej wchłanianie przez organizm. Domowych przepisów na wykonanie strukturyzacji wody można znaleźć bardzo wiele, jednak większość z nich, szeroko opisywanych w internecie, brzmi na naciągane i mocno kontrowersyjne…

Na czym polega strukturyzacja wody?

Strukturyzowanie wody w teorii ma na celu: wsparcie lepszego nawadniania organizmu, polepszenie kondycji skóry, włosów i paznokci, usunięcie toksyn oraz polepszeniu stanu fizycznego i psychicznego. Jednakże zdania co do jej skuteczności są mocno podzielone. Szczególnie bardzo często sceptycznie w tej kwestii wypowiadają się uznani naukowcy, a więc osoby zdecydowanie najbardziej kompetentne.

Zdrowa woda dzięki zastosowaniu odwróconej osmozy

Jeśli zależy ci na stałym dostępnie do zdrowej wody, koniecznie zainwestuj w filtr odwróconej osmozy. To zdecydowanie pewniejszy sposób niż strukturyzacja, a co najważniejsze, w 100% udowodniony naukowo!

Stosując efektywne, nowoczesne systemy filtracyjne, które wykorzystują odwróconą osmozę wzbogacisz wodę o niezbędne dla ludzkiego organizmu pierwiastki, dodatkowo ją zmiękczając oraz poprawiając jej walory smakowe i zapachowe. Warto również wspomnieć, że filtry tego typu potrafią uzyskać wodę jonizująca (m.in. neutralizującą pH płynów ustrojowych i oczyszczającą organizm z toksycznych substancji) oraz obniżyć przewodność wody w domowych akwariach. A to nie wszystko! Więcej o procesie odwróconej osmozie dowiesz się z naszego artykułu pt. „Filtracja wody metodą odwróconej osmozy. Co warto o niej wiedzieć?”.

Jak widać, zdrowa woda jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy postawić na sprawdzone rozwiązania! Jeśli poszukujesz filtrów odwróconej osmozy, znajdziesz je w naszej bogatej ofercie! Odwiedź sklep Moja Woda i wybierz idealny dla siebie model!

Autor: Maciej Waliduda - specjalista w MojaWoda.com

Śledź nas na Facebooku