Jonizowana woda do picia i mycia

Jonizatory do wody – dlaczego warto je używać?

Jonizator wody – co to jest?

Co daje jonizacja wody? Zalet jest bardzo wiele. Zacznijmy jednak od początku i wyjaśnijmy, na czym ten proces polega. Najprościej rzecz ujmując, jonizacja sprowadza się do podnoszenia pH wody i obniżania jej ORP, czyli potencjału nasycenia wolnymi elektronami. Aby uzyskać taki efekt, jonizatory wody wykorzystują elektrolizę lub specjalne minerały.

Poprzez oddzielenie z cząsteczek wody związków zasadowych i kwasowych otrzymywana jest zjonizowana woda alkaliczna, która m.in.: usuwa z naszego organizmu toksyny, zapewnia lepsze nawodnienie oraz neutralizuje wolne rodniki.

Nowoczesne jonizatory wody i ich funkcje

Wysokiej jakości jonizatory prócz tego, że potrafią przygotować zjonizowaną wodę alkaliczną, posiadają szereg innych funkcji. Jedną z nich z nich jest produkcja wody srebrnej, zwanej również srebrem koloidalnym. Urządzenia tego typu dostępne są np. w ofercie sklepu MojaWoda.com – https://mojawoda.com/jonizatory-wody.

Jakie są główne właściwości wody srebrnej i czemu warto ja stosować? Oto jej najważniejsze cechy i zalety:

  •          pozytywny wpływ na ludzki organizm (nawet małe ilości srebra są w stanie zabić wszelkie bakterie i mikroorganizmy);
  •          działanie ogólnoustrojowe, które wpływa na wydolność i przeciwdziała nadmiernemu przemęczeniu;
  •          działanie antyseptyczne, które pozwala walczyć zarówno z bakteriami, jak i wirusami oraz pasożytami;
  •          działanie antyalergiczne, dzięki hamowaniu wydzielania się histaminy i zmniejszaniu przesadnych reakcji układu odpornościowego.

Ponadto roztwór srebrna można stosować zewnętrznie – sprzyja to szybszemu gojeniu się ran oraz wpływa leczniczo na zmiany skórne. Jak widać, stosowanie jonizatorów wody niesie ze sobą same korzyści!

Chcesz żyć zdrowo? Zacznij od wody! To przecież z niej w głównej mierze jesteś stworzony!

Sprawdź także jonizatory dostępne w naszym sklepie:

Śledź nas na Facebooku