Jak mierzyć potencjał RedoX

Czym jest wskaźnik ORP i potencjał Redox?

Najbardziej powszechnym badaniem wody jest analiza odczynu pH. Aby równowaga kwasowo-zasadowa była zachowana powinien mieć on wartość nie mniejszą niż 7,7, natomiast jego górna granica nie powinna przekraczać wartości 9. Nie jest to jednak jedyny wskaźnik jakościowy wody. Równie ważny (a może i jeszcze ważniejszy!) jest także potencjał Redox.

Jak mierzony jest potencjał Redox?

Aby  zmierzyć potencjał Redox, niezbędny jest wskaźnik ORP (ang. oxidation reduction potential), dzięki któremu można sprawdzić wodę pod kątem jej zdolności regenerująco-utleniających. Jeśli potencjał wody jest dodatni, oznacza to, że woda wykazuje właściwości utleniające, a więc nie jest pożądana z perspektywy ludzkiego organizmu (może znacząco wpływać na rozwój wolnych rodników czy niebezpiecznych chorób). Znacznie lepiej, gdy ciecz ma wartość ujemną. Wtedy mamy pewność, że jej jakość jest wysoka i wpływa ona leczniczo na nasze zdrowie. Do zbadania potencjału Redox wykorzystywana jest jednostka miary zwana jako miliwolt (mV).

Potencjał Redox dla produktów spożywczych

Wiele produktów dostępnych na sklepowych pólkach można zmierzyć pod kątem potencjału Redox. Najgorzej w takim zestawieniu wypadają m.in. soki (+200) oraz napoje gazowane (+400). Na drugim biegunie znajdują się natomiast:

  • oliwa (-300),
  • zielona herbata (-200),
  • cytryny (-100).

Nic nie pobije jednak żywej wody, czyli alkalicznej zjonizowanej cieczy, której potencjał Redox wynosi aż 400 ujemnych jednostek! Warto zatem pić wodę poddaną elektrolizie regularnie.

Mierniki ORP Redox

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu do mierzenia potencjału Redox, odwiedź nasz sklep! Obecnie w ofercie dostępny jest wysokiej jakości miernik pH, ORP i temperatury. Do jego najważniejszych cech należą:

  • wysoki zakres pomiarowy,
  • wodoszczelność,
  • uniwersalność (można stosować go zarówno w szkolnych pracowniach, akwariach, basenach, laboratoriach fotograficznych, jak i zakładach chemicznych).

Chcesz zadbać o swoje zdrowie? Zadbaj o ujemny potencjał Redox w swoim kranie i spożywanych produktach!

Śledź nas na Facebooku